Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(фото) Си го истетовирал ликот на Митко Јанчев на својата нога

На социјалните мрежи се појави видео снимка од студио за тетовирање на кое се гледа како граѓанин си го истетовирал ликот на Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци.

Под сликата стои и текстот “Мито е Тито”.

Видеото за брзо време доби голема популарност на социјалните мрежи и бројот на прегледи изнесува неколку илјади.

Јанчев е градоначалник на Кавадарци, но и сопственик на производствениот капацитет за вода Кожувчанка.

Јанчев не е прв прв политичар истетовиран на нечие тело. Претходно можевме да видиме ликови на Сашо Мијалков и Никола Груевски на телата на некои граѓани.

Mito e Tito !!!🐸🐸🐸

Gepostet von Bullfrog Tattoo Studio am Mittwoch, 6. November 2019

error: Соддржината е заштитена.