Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Драстична промена на времето – УХМР со нова најава за деновиве

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со поинтензивни врнежи и ретки грмежи.

Прогноза за 07.11.2019
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 16°С до 22°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со поинтензивни врнежи и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 08.11.2019
Минимална температура: 8°C до 14°C
Максимална температура: 14°C до 21°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 09.11.2019
Минимална температура: 7°C до 13°C
Максимална температура: 14°C до 21°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Во тренд…