Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР со лоша вест: Времето целосно се менува

Во следните денови ќе преовладува претежно облачно време со повремен локален дожд, особено утре во југоисточните делови.

Од недела ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер и ќе има пораст на дневната температура. Во понеделник под влијание на нов влажен бран се очекуваат врнежи на повеќе места.

Прогноза за 02.11.2019
Минимална температура: 6°C до 12°C
Максимална температура: 11°С до 17°C
Претежно облачно и свежо. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 03.11.2019
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 14°C до 19°C
Претежно облачно, попладне во западните делови со локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 04.11.2019
Минимална температура: 7°C до 13°C
Максимална температура: 16°C до 21°C
Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

error: Соддржината е заштитена.