12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температура од 30 степени, а потоа дожд – Детална прогноза

Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 30 степени.

Инаку продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд.

Прогноза за 18.10.2019
Минимална температура: 2°C до 11°C
Максимална температура: 22°С до 29°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе има услови за слаб локален дожд.

Прогноза за 19.10.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Прогноза за 20.10.2019
Минимална температура: 3°C до 11°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Претежно сончево со слаб ветер од јужен правец.