Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(фото) Познат идентитетот на 19 годишната девојка што загина на патот Струмица – Радовиш

Во тешката сообраќајка во која загина едно лице, а повредено беше уште едно што се случила во 4 и 20 часот утрово на магистралата Струмица – Радовиш, кај селото Радишево почина 19 годишна девојка.

Според информациите на полицијата несреќата се случила меѓу возило марка фолсфаген со бугарски таблички, а било управувано од 31 годишниот струмичанец Ф.Д. и камион марка даф со радовишки табли, управуван од 44 годишен радовишанец.

Во несреќата починала 19 годишната С.Т. од Струмица, додека возачот Ф.Д. заработил тешки повреди и бил итно транспортиран во скопскиот клинички центар.

Во извлекувањето на повредениот и настраданата девојка учествувале и пожарникари од Струмичката противпожарна единица.