Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Унгарија донесе одлука за екстрадирањето на Никола Груевски – барањето е одбиено

Одлука за одбивање на екстрадицијата на Никола Груевски донесе Унгарија.

Оваа информација ја соопштија од министерството за Правда.

Последното барање за екстрадирање на екс-премиерот Никола Груевски беше во врска со случувањата и упадот во Парламентот на 27 април 2017-та година, за чија организација се сомничи.

error: Соддржината е заштитена.