Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Одлична вест: Голем скок на платите на наставниците

За дополнителни 10 % ќе се зголеми платата на наставниците и на стручните соработници, дознава Центар.мк.

Ова било одлучено по средбата меѓу претставници од СОНК, министерот за образование Арбер Адеми и премиерот Зоран Заев.

error: Соддржината е заштитена.