12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar ТОП ВЕСТИ

Утре значителна промена на времето – еве што не очекува

Под влијание на влажен бран утре и во петок ќе настапи наоблачување со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок (локално над 30 л/м2) кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во петок ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.