Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Видео: Огромни колони пред Плетвар – Повеќе од четири часа стотици автомобили се блокирани – Еве што се случува

Повеќе од четири часа сообраќајот на патниот правец кој води од Градско кон Прилеп е во целосен прекин.

Стотици и стотици автомобили во десетина километри колона чекаат да се локализира големиот пожар што се случува на Плетвар.

Дреново вечерва

Gepostet von Centar.mk am Freitag, 13. September 2019

Првичните информации говорат дека големиот пожар се гаси со повеќе пожарникарни екипи од Прилеп и Кавадарци, а не се знае кога пожарот ќе биде локализиран, а сообраќајот деблокиран.

Според информации на Centar.mk сообраќајот е блокиран од 15 часот и 40 минути.

Дополнително отежителна околност е и ветерот кој дува и го отежнува гасењето на пожарот.

Дреново 13.09.2019

Gepostet von Centar.mk am Freitag, 13. September 2019

Исто така зголемената фрекфенција на сообраќајот поради тоа што е петок е и причина за огромните колони.