Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва тешка сообраќајка со еден загинат близу Скопје – Познат идентитетот на починатиот

фото архива/илустрација

Вечерва околу 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, дознава Centar.mk

Според сознанија на Centar.mk товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот.

Centar.mk дознава дека возачот, со иницијали Д. Т. (36) село Ржаничино починал на лице место.

По наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено на обдукција.

error: Соддржината е заштитена.