Секогаш во средиштето на збиднувањата...

13 годишно девојче почина откако статива од гол паднала врз неа – Трагична несреќа попладнево во Куманово

Девојче на возраст од 13 години попладнево починало откако врз неа паднала статива на местото викано Соколана во Куманово.

Информацијата која ја потврди МВР, додава дека девојчето е државјанин на Република Хрватска, а привремено имало престој во земјава.

Трагичниот настан се случили околу 16 часот, кога врз девојчето паднала стативата од гол, по што веднаш била повикана итната помош која го однела во кумановската болница и употребила реанимација, но не успеале во спасувањето на животот на малото девојче.

Девојчето, соопштија од полицијата е државјанин на Република Хрватска со привремен престој во државата.

Случајот во МВР го пријави болницата во Куманово.

error: Соддржината е заштитена.