Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Утре невреме, а потоа пеколни температури

Во наредниот период ќе се задржи топло време, претпладне сончево, а во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

За утре е најавено сончево и топло, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 28.07.2019
Минимална температура: 14°C до 23°C
Максимална температура: 31°С до 38°C
Сончево и топло, попладне со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ=9

Прогноза за 29.07.2019
Минимална температура: 13°C до 20°C
Максимална температура: 28°C до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален дожд. УВ=8

Прогноза за 30.07.2019
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 27°C до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален дожд. УВ=8