Секогаш во средиштето на збиднувањата...

За викендот не планирајте ништо: По свежите денови доаѓа невреме

Следува период на променливо и посвежо време. Денес и утре во попладневните часови ќе има појава на локален дожд.

Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд се очекува утре во текот на ноќта и во недела.

Прогноза за 13.07.2019
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 24°С до 32°C
Сончево со умерена облачност, попладне со појава на локален дожд. Во текот на ноќта облачно со пообилни врнежи од дожд. УВ=7

Прогноза за 14.07.2019
Минимална температура: 12°C до 19°C
Максимална температура: 20°C до 29°C
Променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен ветер од северен правец. УВ=6

Прогноза за 15.07.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 21°C до 29°C
Сончево со умерена облачност, попладне со појава на локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. УВ=7

error: Соддржината е заштитена.