Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Голема полициска акција во Арачиново – „Падна” криминалец баран долго време

фото Centar.mk/Arhiva

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново.

Упасен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, кој е член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на претходната акција.

Извршен е претрес, и како што јавува Вечер, пронајдено е автоматско оружје, муниција и кокаин.

Уапсениот Садики, викан Дики Беланоца, е близок со браќата Бекик и Ибрахим Јахја организатори на разбиената шверцерска група на кокаин. По апсењето судот му изрекол мерка 30 дена притвор.