Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Познат идентитетот на починатото момче во тешката сообраќајка во Скопје

Двесетгодишниот С.Ш. од село Батинци е едно од момчињата кои загинаа вечерва во тешката сообраќајна незгода која се случи на улицата „Првомајска“ во Пинтија. Ток управувал со возилото Голф 5.

Две лица загина на лица место при директен судар на две возила.