17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » жештини
CentarМозаик

Во ОВАА позиција најлесно ќе СПИЕТЕ во текот на летото, жештините не ви можат НИШТО

M T
Можеби сите го сакаат летото поради одењето на море и доброто расположение кое секогаш владее во овој период од годината, но и многумина едвај чекаат...
CentarМозаик

Справете се со жештините во текот на летните ноќи: Со помош на едноставни трикови, вашата соба ќе биде МНОГУ ПОЛАДНА

M T
Светлината генерира топлина и колку е посилна сијалицата, толку повеќе ќе се загрева просторот. Заменете ги сијалиците со оние со помал напон и ќе постигнете...
Свет

Орегон постави пункт за ладење поради големите жештини

M T
Во Портланд, во сојузната американска држава Орегон, откако скоро 200 луѓе починаа од горештините и топлото време, властите поставија пунктови за ладење. „Овој огромен скок...