Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » желудник
CentarМозаикЗдравје

ПАЗЕТЕ ШТО ЈАДЕТЕ – Ако ги имате овие дигестивни проблеми, постојат намирници кои можат да ви го олеснат животот

M T
Ако страдате од киселина и горушица, чајот од камилица или некој сличен смирувачки билен чај, како нане, би требало да ви помогне. Избегнувајте гуми за...
Здравје

Шест можни симптоми на рак на желудникот

M T
Алармантно е што симптомите на рак на желудник многу често не вклучуваат ни најмала болка, што го отежнува екстремно дијагностицирањето на оваа тешка болест. Статистиката...