26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » железница
Војна во Украина Свет ТОП ВЕСТИ

Русите упаднаа во железарницата Азовстал

M T
Руските сили успеаја да пробијат длабоко во Азовстал во Мариупол и најверојатно ќе дејствуваат во внатрешноста на железарницата, соопшти Институтот за проучување на војната во...
Centar Бизнис

Владата одлучи: Ќе се гради железничка пруга Кичево – Албанија

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија денеска ја разгледа и усвои Информацијата за изградба на железничката пруга Кичево – граница со Р. Албанија во две фази,...
Бизнис

Германија претстави проект за европска мрежа на супербрзи железнички линии

CENTAR MKD
Германскиот министер за транспорт, Андреас Шоер во Берлин го претстави планот за мрежа на супербрзи железнички линии меѓу европските градови, чија реализација треба да биде...