15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » загуба
БИЗНИС

„Рајанер“ во загуба од 96 милиони евра во последниот квартал од 2021

M T
Ирската нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“ денеска извести за загуба од 96 милиони евра за последните три месеци од 2021 година. Во истиот квартал од 2020 година...
МАКЕДОНИЈА

Радев: Десетиците изгубени животи се непростлива загуба за нашите братски земји

M T
Претседателот на Бугарија, Румен Радев, му изрази сочувство на македонскиот претседател Стево Пендаровски за тешката сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“, во која загинаа 46 луѓе....