11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИССВЕТ

Британска авиокомпанија планира да откаже околу десет илјади летови

M T
Бритиш ервејс планира да откаже десет илјади кратки летови оваа зима. Тоа е околу осум проценти од зимскиот распоред. Од британската авиокомпанија велат дека целта...
СВЕТ

Турција формира специјална авиокомпанија за руски туристи

M T
Турските власти планираат да создадат специјална авиокомпанија која ќе превезува руски туристи во турските одморалишта, јавува Би-Би-Си, повикувајќи се на турски медиуми. Веста доаѓа откако...
БИЗНИС

„Рајанер“ во загуба од 96 милиони евра во последниот квартал од 2021

M T
Ирската нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“ денеска извести за загуба од 96 милиони евра за последните три месеци од 2021 година. Во истиот квартал од 2020 година...
БИЗНИССВЕТ

Позната авиокомпанија го направи својот последен лет по 74 години постоење

M T
Поглавје во историјата на италијанската авијација беше затворено во четвртокот вечерта кога последниот лет на Алиталиа слета во Рим. Летот АЗ01586 слета во главниот град...