26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » братски земји
Македонија

Радев: Десетиците изгубени животи се непростлива загуба за нашите братски земји

M T
Претседателот на Бугарија, Румен Радев, му изрази сочувство на македонскиот претседател Стево Пендаровски за тешката сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“, во која загинаа 46 луѓе....