14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тужба
БизнисСвет

Поднесена тужба против компанијата „Марс“ поради токсини во бонбоните „Skittles“

M T
Против американскиот прехранбен гигант, компанијата „Марс“, е поднесена колективна тужба, во која се тврди дека нејзините познати бонбони „Skittles“ се небезбедни за човечка исхрана бидејќи...
СветShowbiz

Поднесена тужба против Болдвин: Нема пукање со пиштол во сценариото

M T
Супервизорот на сценариото на вестернот Rust, Мејми Мичел, која повика полиција по пукањето на филмскиот сет во Ново Мексико, поднесе тужба против Алек Болдвин. Во...
СветShowbiz

Член на екипатa поднесе тужба за небрежност против Болдвин и продуцентите на Rust

M T
Член на персоналот, кој бил сведок на фаталното пукање на сетот на вестернот Rust, поднесе тужба за небрежност во средата (10 ноември) против актерот Алек...
Свет

Адвокати во САД поднесоа тужба против „Гугл“ поради Андроид

M T
Група од 37 американски адвокати од САД поднесе тужба против „Гугл“, тврдејќи дека инсталирањето на Андроид во мобилни уреди ја ограничува конкуренцијата и ги крши...
CentarМакедонијаВо тренд...

Судот ја одби тужбата на Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ

CENTAR MKD
Основниот граѓански суд-Скопје ја одби тужбата за клевета на обвинителката Вилма Русковска поднесена против Игор Јанушев и Христијан Мицкоски, односно против опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. Тужбеното...