8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : црна мачка

Centar Мозаик Во тренд...

Многумина веруваат дека ЦРНАТА МАЧКА НОСИ НЕСРЕЌА, но САМО ВО ЕДЕН СЛУЧАЈ таа носи СРЕЌА!-Еве и кога

M T
Античките Египќани обожавале мачки, дури и црни. Но, во Европа тие беа демонизирани, а последицата од старите верувања е дека и денес црните мачки се...