15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : тестирање

Свет

Кремљ: Карантин и темелно тестирање за лицата кои се среќаваат со Путин

M T
Кремљ продолжува да презема посебни безбедносни мерки поради пандемијата на коронавирусот при организирање на состаноците на рускиот претседател Владимир Путин, изјави денеска портпаролот на Кремљ,...
Коронавирус Свет Во тренд...

Грција ја проширува обврската за тестирање на целиот туристички сектор

M T
Грција денеска соопшти дека сите вработени во рестораните и туристичкиот сектор низ целата земја мора да бидат подложени на редовни тестови за Ковид-19, со што...
Коронавирус Свет

Хрватите почнуваат масовно тестирање со брзи тестови

CENTAR MKD
Денес, во Загреб почнува масовно антигенско тестирање на коронавирусот, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

На 6 пункта во Скопје се тестира со брзи тестови, ПЦР или брз тест е одлука на матичниот лекар

CENTAR MKD
Од денеска на 6 пункта во Скопје се се врши тестирање со брзи антигенски тестови. Тестирањата се вршат во Поликлиника Ѓорче Петров, Поликлиника Чаир, Поликлиника...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Задолжителна самоизолација од закажувањето тестирање на Ковид-19, казните се 50 евра

CENTAR MKD
Со новите законски измени самоизолацијата е задолжителна при тестирање на Ковид-19 од закажување на тестот или самото тестирање, па сè до добивање на резултатот. Доколку...
Личност на Годината Коронавирус Свет

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

CENTAR MKD
Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во текот на следните два викенда, рече премиерот Игор Матович на...