14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » талески
МакедонијаВо тренд...

Талески: Милошоски итно да закаже седница на Комисијата за ратификација на договорите од Отворен Балкан

M T
Претседателот на Комисијата за надворешни работи, Антонио Милошоски итно да закаже седница на комисијата и на дневен ред да ги стави законите за ратификација на...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Талески: Усвоен Законот за служба во Армијата, подобри услови за работа и пензионирање на војниците

M T
Собранието ги усвои измените на Законот за служба во Армијата, откако ова законско решение цела година беше блокирано од страна на опозицијата. Овие измени и...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Миле Талески: Исплатена бонус плата за прекувремени часови за 2020 година за над 4.400 вработени во МВР, градиме мотивирана полиција, партнер на граѓаните

M T
Прес-конференција, Миле Талески, пратеник на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани новинари, СДСМ останува силно посветена за унапредување на социјалниот статус и условите за работа на полициските...