35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : спутник

Македонија Во тренд...

По 10.000 дози од „Астра зенека“ и „Спутник“ се очекува да стигнат во следните денови

M T
В петок ќе стигнат 10.000 вакцини на „Астра-Зенека“ како донација од Хрватска, а во текот на наредната недела се очекува да стигнат и 10.000 вакцини...
Коронавирус Во тренд...

Нема потреба за модификација на вакцината „Спутник в“ против новите соеви

M T
Вакцината „Спутник в“ не треба да се модифицира во моментот, бидејќи сè уште е многу ефикасна во борбата против ширењето на Ковид-19, изјави денеска Владимир...
Коронавирус Centar Здравје

Спутник V штити од ковид најмалку 6 месеци

CENTAR MKD
Докажано е дека Спутник Б штити од сите видови на коронавирус веќе шест месеци. Владимир Гушчин, експерт од Рускиот национален институт за епидемиологија и микробиологија...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

CENTAR ДОЗНАВА: Стигнува голема количина на вакцини “Sputnik V”

CENTAR MKD
Денеска стигнуваат 20.000 од 40.000 дози од вакцината Sputnik V, дознава Centar.mk. Токму ова, но и други детали се очекуваат да бидат соопштени на најавениот...