Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » состојба на патишта

Tag : состојба на патишта

Centar Македонија

Снегот и вечерва прави проблеми: Важна информација за возачите

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗАБРАНИ ЗА ТТВ: Од 21:55 часот поради врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни...
Македонија

Каква е состојбата на патиштата вечерва?

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: МВР известува дека Граничниот премин Пелинце...
Македонија

Информации за состојбата на патиштата – овие гранични премини се затворени

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: МВР известува дека Граничниот премин...