21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шпаркасе
Бизнис

Шпаркасе Банка и ФИТР потпишаа Меморандум за соработка за нови можности за стартап компаниите

M T
Шпаркасе Банка Македонија и Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) потпишаа Меморандум за соработка, со кој ќе се овозможи поголема промоција и достапност до...