16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сектори
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Платите растат во сите сектори дури и во криза

M T
Со СДСМ, дури и во најголема светска економска криза, платите растат постојано, во сите сектори. СДСМ го исполни едно од најважните изборни ветувања – просечна...