10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » река
МАКЕДОНИЈА

Отпадните води од четири свињарски фарми ја загадувале реката Осојница

M T
Државниот инспекторат за животна средина утврди дека реката Осојница во Виница се загадува од отпадните води од четири свињарски фарми. Надзорот се изврши со овластен...