22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » отпадни води
Македонија

Отпадните води од четири свињарски фарми ја загадувале реката Осојница

M T
Државниот инспекторат за животна средина утврди дека реката Осојница во Виница се загадува од отпадните води од четири свињарски фарми. Надзорот се изврши со овластен...