21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » разлика
ТЕМАЗДРАВЈЕ

Која е разликата помеѓу мајмунски сипаници и КОВИД?

M T
Сипаниците не наликуваат на КОВИД, а меѓу многуте разлики, за среќа на светот исцрпен од пандемија, се истакнува дека сипаницата е далеку помалку заразна. Иако...