30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » процес
Свет

Борел: „Денеска не е добар ден – Бугарија го блокира процесот“

M T
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел изрази незадоволство што во Бугарија нема напредок во однос на отворањето на пристапните преговори...
Македонија

Маричиќ: Добро е партиите да се на иста страна и активно да учествуваат во процесот со Бугарија

M T
„Добро е сите политички партии да бидат на истра страна во разговорите со Бугарија, бидејќи ова се прашања од национален интерес. Ќе дојде и тој...