11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » повлекување
Војна во УкраинаСвет

Зеленски за повлекувањето на руските војници од северот: Намерно оставаат мини зад себе, тоа е воено злосторство

M T
Во обраќањето до нацијата, украинскиот претседател Володимир Зеленски рече дека руските трупи кои се повлекуваат од делови на северна Украина намерно оставиле зад себе илјадници...
Свет

По повлекувањето Курц има право на 11.000 евра месечно

M T
По целосното повлекување од политичката сцена на Австрија, поранешниот канцелар Себастијан Курц ја губи платата на шеф на пратеничкиот клуб, но делумно, а не веднаш....
CentarМакедонијаВо тренд...

ВИДЕО: Драматично повлекување на Преспанското Езеро

CENTAR MKD
Продолжува драматичното повлекување на Предпанското Езеро кое се повлекло за неколку десетици метри. Вакво слично повлекување имаше и во периодот на 2009 и 2010 година....