10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » поддршка за плати
ТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Владата на Заев ќе им помогне на компаниите за исплата на плати – Помош од 14.500 до 21.700 денари за секој вработен во компанија која трпи загуби од коронавирус кризата

CENTAR MKD
Четвртиот пакет е директна помош за економскиот и социјален сектор. Прва мерка поддршка за исплата на плати, која продолжува да важи за октомври, ноември и...