15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : дрегери

Македонија

Набавени нови 40 дрегери – со подобра опрема за полицијата до поголема безбедност за граѓаните

M T
Министерството за внатрешни работи набави нови 40 етилометри (познати уште и како дрегери) кои ќе бидат предадени на сообраќајната полиција за санкционирање на возачите што...