14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » операција
Војна во УкраинаСвет

Медведев: Одлуката за операцијата во Украина беше тешка, но добро осмислена

M T
Одлуката за започнување на руска специјална воена операција за заштита на Донбас беше тешка, но добро осмислена и изнудена, изјави денеска заменик-претседателот на Советот за...
Војна во УкраинаСвет

Руски сенатор откри кога ќе заврши специјалната операција во Украина

M T
Рускиот сенатор Андреј Климов изјави дека руската специјална воена операција во Украина „наскоро ќе заврши“. – Наскоро ќе заврши, нема намерно да го одолговлекуваме –...
Свет

Казахстанскиот претседател: Покрената е антитерористичка операција

M T
Казахстанскиот претседател Касим Џомарт Токаев тврди дека уставниот поредок во голема мерка е повторно воспоставен во оваа централноазиска држава која неделава е погодена од немири,...
Свет

Бoлсонаро одвај говори, влошена здравствената состојба на бразилскиот претседател, тој е пред операција

M T
Флавио Болсонаро, син на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, кој има 66 години, изјави дека на неговиот татко, можеби му треба итна операција поради опструкција на...
Свет

Папата Франциско се чувствува добро по операцијата на дебелото црево, соопшти Ватикан

M T
Папата Франциско е добро по операцијата на дебелото црево, објави Ватикан откога 84-годишниот поглавар на Римокатоличката црква беше хоспитализиран првпат по изборот во 2013 година....
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Добра вест: По успешната историска трансплантација почна да чука новото срце на 39 годишна жена

CENTAR MKD
Министерството за здравство ја информира јавноста дека утрово на Клиниката за кардиохирургија е извршена третата трансплантација на срце во историјата на нашата држава. Операцијата беше...