26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » новогодишно украсување
МакедонијаБизнис

Град Скопје ќе го раскине договорот за новогодишно украсување на градот

M T
Соочени со енергетската криза која е во тек, а имајќи во предвид дека државата набавува електрична енергија со драстично повисока цена, како и во согласност...