22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нелегално финансирање
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Членови на ВМРО-ДПМНЕ осомничени дека учествувале во нелегално финансирање партија, истрагата треба да ги даде сите одговори

M T
Соопштение на СДСМ: Отворена предистражна постапка од страна на Управата за финансиска полиција води кон членови на ВМРО-ДПМНЕ кои се сомничат за нелегално финансирање политичка...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

(Видео) Николовски, Спасовски и Маричиќ: Со усвојувањето на „Регионалниот Патоказ за борба против корупцијата и нелегални финансии“ одиме чекор напред во борбата против корупцијата, со силна поддршка, вклученост и максимална регионална соработка

M T
Денеска во Охрид, заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, министерот за внатрешни работи Оливер...
Свет

Обвинителството бара казна, на Саркози му се заканува затвор

M T
Француското обвинителство на судењето за нелегално финансирање на претседателската кампања во 2012 година побара шест месеци затвор за поранешниот претседател на таа земја, Никола Саркози....