30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » народи
ТЕМАМОЗАИК

Објавена листа на најпаметните и „најглупавите“ народи: Еве каде се македонците

M T
Во медиумите се појави карта на Европа, која ги открива просечните вредности на коефициентот на интелигенција за сите европски нации. Мапата многу сликовито покажува како...