16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мароко
СВЕТТОП ВЕСТИ

Тешка автобуска несреќа во Мароко – 23 загинати, 36 повредени

M T
23 лица загинаа, а 36 се повредени во автобуска несреќа источно од Казабланка, една од најсмртоносните несреќи во Мароко во последните години, соопштија регионалните здравствени...
СВЕТ

11 мажи силувале и измачувале девојка цели два месеци – осудени по 20 години затвор

M T
Единаесет мажи обвинети за киднапирање и групно силување на тинејџерка од Мароко беа осудени на по 20 години затвор, изјави адвокатот на жртвата, во случај...