19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лубеница
CentarКујната од Centar

Пилешко печено во лубеница: Необичен рецепт што не сте го приготвувале досега

M T
Далеку од традиционален рецепт, пилешкото подготвено на овој начин звучи како јадење од мени на Ноќта на вештерките. Но, оние кои веќе го приготвиле тврдат...
Летна Шема

Ова лето ништо нема да ве освежи како коктел маргарита од лубеница, но бидете внимателни со него!

M T
Маргарита со омилени летни плодови често подготвува актерката Рис Витерспун во нејзината кујна. Овој генијален пијалак има голем број придобивки, значителен алкохолен вкус кој инстантно...