Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : лондон

Свет

Објавен мачен извештај за малтретирање деца во домовите во Лондон

M T
Британски социјални работници „изложиле ранливи деца“ на сексуални престапници кои се инфилтрирале во домови за деца и во згрижувачки семејства со „катастрофални, доживотни последици врз...
Свет ТОП ВЕСТИ

Големо невреме во Лондон: Поради поплави затворени осум метро станици и две болници

M T
Силен дожд и грмотевици го погодија Лондон што предизвика поплави во некои делови на главниот град на Британија, поради што беа затворени осум подземни метро...
Коронавирус Свет

Многу заразени и во Велика Британија

CENTAR MKD
Во Обединетото Кралство, бројот на заразени со коронавирус е зголемен за 16.982 во последните 24 часа. Ова е мало зголемување на бројот на пациенти во...
Коронавирус Свет

Лондон префрлен на степен на висок ризик од Ковид-19

CENTAR MKD
Британската влада го премести Лондон на степен на висок ризик од Ковид-19 и воведува построги социјални ограничувања во градот, најави министерот за здравство, Мет Хенкок....
Свет Во тренд...

Полицијата во Лондон блокира дел од градот поради тревога во болница

CENTAR MKD
Лондонската полиција издаде кратко соопштение до граѓаните во кое се наведува дека во болницата Сент Томас се одвива „безбедносен инцидент“. Во меѓувреме, Вестминстерскиот мост е...
Коронавирус Свет

Идејата за „имунитет на стадото“ во Британија не успеа

CENTAR MKD
Околу седум проценти луѓе во британската покраина Англија биле инфицирани со коронавирус, покажале резултатите од тестот на антитела на случаен примерок. Како што објави Канцеларијата...