16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лисабон
Македонија

Шекеринска од Лисабон: ги направивме првите чекори кон интензивна одбранбена соработка со Португалија

M T
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Лисабон каде престојува во прва официјална посета на наш министер за одбрана на Португалија во изминатите 30 години,...
Свет

Индискиот вид на коронавирусот се шири во Лисабон

M T
Португалските власти соопштија дека новиот вид на коронавирус, делта сојот, е одговорен за големото зголемување на бројот на заразени лица во регионот на Лисабон. Националниот...