Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » леукемија
CentarМозаикЗдравје

Леукемијата е најподмолниот облик на рак – ова се првите симптоми на злобната болест

M T
Леукемијата е една од најболните форми на рак и многу често симптомите лесно се игнорираат, велат лекарите. Затоа е многу важно да го слушате организмот...