Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : лажен геометар

Македонија

Лажен геометар од Скопје преку измама стекнал околу 50.000 евра

M T
Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, казниво по чл. 247 од Кривичниот законик, СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Чаир...