21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кефир
CentarМозаикЗдравје

Природен напиток кој се вари максимум 4,5 часа, го пијат наместо вода и е добар за притисокот

M T
Еден вид природен пијалок, кефирот е ферментиран производ и се состои од ензими и микроорганизми. Конзумирањето на овој напиток може да ви помогне да решите...
CentarМозаикЗдравје

ОВДЕ СИТЕ ГРЕШИМЕ – Има вистинско време за јогурт и кефир, во спротивно НЕ КОРИСТАТ НИКАКО

M T
Ферментираните млечни производи како јогурт, кисело млеко, павлака, кефир, имаат повеќекратни здравствени придобивки – го нормализираат дигестивниот систем, го намалуваат ризикот од развој на срцеви...