21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јогурт
CentarМозаикЗдравје

ОВДЕ СИТЕ ГРЕШИМЕ – Има вистинско време за јогурт и кефир, во спротивно НЕ КОРИСТАТ НИКАКО

M T
Ферментираните млечни производи како јогурт, кисело млеко, павлака, кефир, имаат повеќекратни здравствени придобивки – го нормализираат дигестивниот систем, го намалуваат ризикот од развој на срцеви...
Кујната од Centar

Освежувачки СОС од јогурт и пиперка!

CENTAR MKD
Многу едноставен рецепт за сос од јогурт со пиперка. Ќе ве воодушеви! Состојки: 1 свежа зелена пиперка мала главица кромид 2 лажички вински оцет 2...
Кујната од Centar

Брз ручек со совршен вкус: Запечен компир со јогурт

CENTAR MKD
Печениот компир од рерна добива посебен вкус благодарение на мешавината од јогурт и зачини. Состојки: 4-5 поголеми компири 2 лажици масло 2 лажици густ јогурт...