10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » извршен комитет
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Димитров за „Евроњуз“: Ако македонскиот јазик е причина за тоа да не можеме да се приближиме кон ЕУ, тогаш така и нека биде

M T
Проблематизирањето на македонскиот јазик не е во согласност со вредностите за кои се залага Европа како континент, каде што се негуваат јазичната и културната разновидност...
ТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Смени во ВМРО ДПМНЕ: Јанушев заминува, Вело Марковски влезе во извршниот комитет

CENTAR MKD
ВМРО ДПМНЕ денеска избра нов Извршен Комитет. Централниот Комитет избра нови членови во извршниот комитет на партијата, при што најголем дел се стари ликови, но...