Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » историска одлука
МакедонијаВо тренд...

Маричиќ за „Политика“: Донесовме историска одлука, достоинствено чекориме кон членство во ЕУ

M T
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, во интервјуто за српска „Политика“ изјави дека државнички и одговорно одговори Владата на сите предизвици...